skipmenu
 
Rychlý kontakt

Argentinská 1027/20
170 04 Praha 7 - Holešovice

270 005 544


obchod@comfort-space.cz

Novinky
Energetický průkaz

Certifikace se rozšiřuje, novostavby budou jen pasivní. Stavebnictví a trh s nemovitostmi čekají v brzké době revoluční změny.

Saint-Gobain Weber


tomenu

Historie společnosti Saint-Gobain Weber Terranova, a.s.

Společnost Saint-Gobain Weber Terranova

sahá až do roku 1893, kdy obecní rada Kapferer, poprvé v Bavorské továrně vyrobil fasádovou maltu, což byl v této době objev století. Tak se zrodila šlechtěná omítka. V roce 1927 založila německá Terranova společně s vídeňskou společností Montana AG rakouskou firmu Terranova. Ve stejnou dobu byla postavena dnes jako památkový objekt chráněná, výrobní hala ve vídeňské čtvrti v Neu-Erlaa a byla ihned uvedena do provozu. Fasády nesčetného množství obytných domů, kostelů i dobových staveb byly v té době vytvořeny ze šlechtěných omítek – mnoho z nich zůstalo dodnes nedotčeno.

Počátky vstupu Terranova na naše území jsou mnohem starší. V Bedřichově na Liberecku stojí dodnes dům s fasádou společnosti Terranova z roku 1907, v Karlových Varech z roku 1912, v Chebu na náměstí z roku 1913 a další domy najdeme zvláště v příhraničních oblastech.

V roce 1990, společnost Terranova vstupuje znovu na území tehdejšího Československa. Díky své úspěšnosti byla v roce 1994 zakoupena francouzským koncernem Weber, nadnárodní skupina, která působí na trhu stavebních hmot v Evropě, Jižní Americe, Africe a Asii. Od roku 1998 je společnost Saint-Gobain Weber Terranova, a.s. součástí koncernu Saint-Gobain.

Saint-Gobain Weber Terranova je dnes v České republice jedním z nejvýznamnějších dodavatelů a výrobců vysoce kvalitních štukových a tepelně izolačních omítek, zateplovacích systémů, sanačních systémů na vlhké zdivo a železobetonové konstrukce, nátěrů, vyrovnávacích a samonivelačních podlahových hmot, lepidel na obklady a dlažby. Nabízí komplexní škálu řešení, využívá moderní technologie, založené na nejvyšších technických požadavcích. Inovační řešení vyvíjí ve spolupráci se svými zákazníky.

Na území České republiky společnost Saint-Gobain Weber Terranova disponuje celkem čtyřmi výrobními závody.

Společnost Saint-Gobain Weber Terranova je známa v oblasti stavebnictví i orientací na zákazníka, která se promítá v oblíbené příručce pro stavebníka – RÁDCE, která je masově distribuována sítí prodejců stavebních materiálů. Letos již osmým rokem.

Referenční stavby:

Rezidence Korunní v Praze 2, Dalejské výhledy v Praze 13, Rezidenční čtvrť ve Velká Chuchle v Praze 5, bytový soubor na Krutci v Praze 6, bytový soubor Statenický Mlýn ve Statenicích; Aquapark v Čestlicích, Obchodní centrum IGY, Pražská třída, České Budějovice, Dům seniorů, Husova ul., České Budějovice, Centrum nákupu a zábavy Central Most, budova magistrátu města Liberce - nový magistrát, FN Plzeň – gynekologie, Vlakové nádraží Ostrava – Svinov, Budova A -  Nemocnice Frýdlant v Čechách, Mozaic House - objekt přechodného bydlení, ul. Odborů 4 v Praha 2, zámek Stráž nad Nežárkou, bazén Rychnov nad Kněžnou, Městské koupaliště v Opavě a mnoho dalších.

Certifikáty:

Společnost je certifikována dle normy ČSN EN ISO 9001:2009. Úspěšné získání certifikátu zavazuje zaměstnance společnosti provádět veškeré své činnosti a postupy standardizovaným způsobem v nejvyšší možné kvalitě.
Dalším certifikátem je ČSN EN ISO 14001:2005, kde je důležitý enviromentální dopad výroby na životní prostředí. Jedním základním přístupem je 100% dodržování platných zákonů související s ochrannou životního prostředí. Dále společnost vydala politiku jakosti a enviromentální politiku. Snahy a závazky uvedené v těchto dokumentech vycházejí z Charty EHS – dokument vedení Saint-Gobain, kterým deklaruje snahu koncernu o dosažení Target Zero („Cíle Nula“ – nebo-li 0 pracovních úrazů, 0 nemocí z povolání, 0 nerecyklovatelného odpadu)

Všechny výrobky společnosti Weber jsou vyráběny i kontrolovány dle evropských harmonizovaných norem.

Vnější tepelně izolační kompozitní systém (ETICS)

etics

Zateplovací systém je obal svislých konstrukcí, snižující únik tepla z budovy. Kromě okamžitých finančních úspor za náklady na vytápění má řadu dalších ekonomických a technických výhod.

Co je vnější tepelně izolační kompozitní systém?

Takhle vypadá řez zateplovacím systémem - ETICS (External Thermal Isulation Composite Systems). Základem každého zateplovacího systému jsou tepelně izolační desky (EPS nebo MW). Desky jsou přilepeny na obvodovou stěnu lepicí a stěrkovou hmotou a mechanicky kotveny plastovými, talířovými hmoždinkami. Na takto připravenou plochu se vytváří základní vrstva, která je kombinací lepicí a stěrkové hmoty, vyztužené skleněnou síťovinou - proti vzniku prasklin. Jako finální vrstva celého souvrství je omítka.

ekonomické důvody - úspory

REKONSTRUKCE

 • možnost úspor 30 – 60 % nákladů na vytápění
 • nižší provozní výkon topné soustavy = delší životnost
 • eliminace negativních vlivů teplotních změn v konstrukci
 • prodloužení životnosti fasády

NOVOSTAVBY

 • instalace topného zdroje a topné soustavy s nižším výkonem - za nižší cenu
 • zateplením můžeme zmenšit tloušťku konstrukce a získat prostor navíc zateplení je návratná investice

technické důvody - vysoká ochrana stavby

 • zvýšení povrchové teploty vnitřní strany obvodové konstrukce
 • zvýšení tepelné pohody
 • snížení rizika kondenzace
 • omezení vzniku plísní
 • eliminace tepelných mostů
 • vyšší akumulace obvodové konstrukce
 • možnost instalace solárních kolektorů a tepelných čerpadel
 • zateplená konstrukce lépe odolává vlivům povětrnosti
 • zateplení má kladný vliv na celou stavbu

logo-weber

Saint-Gobain Weber Terranova, a.s.
Kontakt: T.: +420 272 701 137, F.: +420 272 701 138, E.: info@weber-terranova.cz
Sídlo: Radiová 3, 102 00 Praha 10 – Štěrboholy
 

Galerie
tomenu